אודות

הכול התחיל בסוף שנות ה 80 ,חלום של המייסד "אסעד זהר ז"ל" שהחליט להקים מפעל קטן לייצור טחינה גולמית משובחת בשיטה המסורתית , המפעל התפתח וגדל והיום מוצרי החברה מגיעים לכל קצוות תבל הן במרכולים בארה"ב ובישראל והן אצל יצרני סלטים ומסעדות מהשורה הראשונה .
הטעם הנפלא של הטחינה והשירות המצוין הינם תוצאה של הקפדה דקדקנית של מנהלת והבעלים הגב' ג'וליה זהר על כל שלב ושלב, מקניית חומרי גלם המשובחים ביותר שמציע הטבע, תהליכי יצור בשיטה המסורתית (14 שלבים) תוך שמירה על המרכיבים הבריאותיים של השומשום ושילוב של צוות עובדים מסור וקפדני .

עובדה :באלארז מצלחים מזה כ 20 שנה לייצר את הטחינה הטובה ביותר בארץ!!!!

מערך בקרת איכות במפעל כולל פיקוח צמוד של טכנולוג מזון שבוחן בשבע עיניים כל מנת יצור וכל משלוח, תוך עריכת בדיקות ובקרות מזון לפי הדרישות של הגופים המפקחים הן בארץ והן בחו"ל.


"טחינת אלארז" מותג מוביל ומוכר היטב לשפים המובילים, למסעדנים ולאניני הטעם ,נמכרת ברשתות המובילות שופר סל , רמי לוי, ויקטורי, ינות ביתן, מחסני השוק, קופ ירושלים, סטופ מרקט וכן במרכולים,מעדניות חנויות לממכר מזון.

בשוק המוסדי מוצרי החברה נמכרים למסעדות, רשתות הסעדה , רשת פפגיו" , , חומוס אשכרה, בהדונס , חומוס עימאד בנצרת, , רשת גראג ועוד מאות לקוחות מרוצים שהם ההוכחה היום יומית לאיכות של "טחינת אלארז".

לאחרונה החברה סימה לפתח מוצרים נוספים עם דגש על מרכיבים תזונתיים וטבעיים כגון טחינה מלאה בשמור הטעם הנפלא של טחינת אלארז וכן חלבה במגוון טעמים מיוחדים .

בין הטעמים החדשים חלבה עם פולי קקאו, חלבה עם עוגיות, חלבה עם פיסטוק חלבה עם פירות יבשים ועוד ועוד...

לחברה כשרויות של בד"ץ העדה החרדית והרבנות הראשית נצרת עלית.

החברה מפוקחת ומאושרת על ידי תקני איכות : HACCP ISO 9001